Back to Track Magazine

                     2012 Bronco Invitational - 3/10/2012                      
                          Rancho Bernardo High School                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 3200 Meter Run Invite
=========================================================================
 Meet Record: R 10:46.54  2003        Claire Rethmeier, San Pasqual            
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Section  1  
  1 Dadkhah, Ashlyn           12 Torrey Pines        11:00.20   10:54.27  
  2 Abrahamson, Emma          10 La Costa Can        10:33.00   10:57.18  
  3 Souza, Shanoah            12 La Costa Can        10:27.70   11:13.80  
  4 Bosler, Rebekah           10 La Costa Can        11:24.00   11:19.69  
  5 Corradetti, Courtney      12 Vista High (        11:24.20   11:31.61  
  6 Yang, Julia               12 Westview Hig        11:10.90   11:51.32  
  7 Cortez, Lauren            12 Ramona High                    11:53.79  
  8 Kay, Hannah               11 Patrick Henr        11:19.30   11:55.22  
  9 Lepe, Celina              10 Monte Vista         12:09.90   12:09.19  
 10 Ung, Victoria             12 Mt. Carmel H        11:43.90   12:15.41  
 11 Zavala, Adriana           11 Westview Hig        11:55.20   12:16.97  
 12 Lyle, Danielle            10 Torrey Pines        11:51.80   12:22.19  
 13 Orozco, Victoria          11 Granite Hill        12:04.50   12:38.72  
 14 Simeroth, Jodi            10 Del Norte Hi        11:44.20   12:50.49  
 
Event 2  Girls 4x100 Meter Relay #1
=========================================================================
 Meet Record: R 48.91  2008        Rancho Verde                                
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mt. Carmel High (Sd)  'A'                           53.60      52.32  
  2 Poway High (Sd)  'A'                                53.50      52.53  
  3 Rancho Buena Vista High (Sd)  'A'                   53.44      53.95  
     1) Bray, Monet? Cher 12           2) Skinner, Kasey 12              
     3) Vance, Marina 11                4) Montgomery, Mackenzie 10       
  4 Westview High (Sd)  'A'                             53.04      54.06  
     1) Stoddart, Shawna 10             2) Mahan, Jade 10                 
     3) Zou, Addy 9                     4) Frenkel, Jessie 10             
 -- Ramona High (Sd)  'A'                               54.10         DQ  
     1) Choy, Caitlyn 12                2) Conroy, Paige 12               
     3) Freeman, Kelci 10               4) Ford, Courtney 10              
 -- Orange Glen High (Sd)  'A'                          56.40         DQ  
     1) Koenig, Samantha 12             2) Garner, Nina 12                
     3) Abshire, Candice 10             4) Sandoval, Kim 12               
 -- Escondido High (Sd)  'A'                            53.00         DQ  
     1) Heiliger, Shelby 11             2) Sanchez, Marylinn 12           
     3) Smith, Shy 9                    4) Marquez, trinity 10            
 
Event 3  Boys 4x100 Meter Relay #1
=========================================================================
 Meet Record: R 42.04  1996        Morse                                       
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Scripps Ranch High School  'A'                      45.01      44.02  
     1) Bonner, Bj 12                   2) Le, Michael 11                 
     3) Thomas, Brian 10                4) Zuniga, Bryce 12               
  2 Westview High (Sd)  'A'                             44.01      44.28  
     1) Harder, Caine 12                2) Gronotte, Alex 11              
     3) Fortin, Dylan --                4) Finley, Lenard 12              
  3 Mira Mesa Senior High (Sd)  'A'                     45.30      44.32  
     1) Alexander, Delvin 12            2) Johnson, Mykal 11              
     3) Green, Johnathan 12             4) Morrow, Addison 11             
  4 Rancho Bernardo High (Sd)  'A'                      45.50      45.22  
     1) Paggett, Glenn --               2) Grigoriev, Alex 11             
     3) Holstrom, Michael 11            4) Brooks, Giovanni 12            
  5 Del Norte High School (Sd)  'A'                     45.91      46.05  
     1) Pham, Junior 10                 2) Walker, Chase 11               
     3) Lucido, Jerome 11               4)                                
 -- Christian High School (Sd)  'A'                     46.42         DQ  
     1) Spiering, Robert 11             2) Owens, Rayvon 11               
     3) Coffman, Zane 10                4) Collins, Seth 9                
 -- Army & Navy Academy (Sd)  'A'                       46.47         DQ  
     1) Logalbo, Frank 12               2) Shih, Ting Yu --               
     3) Aviu, Kava 10                   4) Marshall, Stanley 12           
 
Event 4  Girls 4x100 Meter Relay #2
=========================================================================
 Meet Record: R 48.91  2008        Rancho Verde                                
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mira Mesa Senior High (Sd)  'A'                     51.68      50.45  
     1) Fowler, Shareka 12              2) Gellada, Pamela 12             
     3) Evangelista, Danielle 12        4) Hill, Krista 12                
  2 Canyon Crest Academy (Sd)  'A'                      51.71      52.02  
     1) Flumian, Fiona 12               2) Mikanik, Paniz 12              
     3) Adams, Lauren 11                4) Lee, Monika 11                 
  3 Patrick Henry (Sd)  'A'                             51.10      52.60  
     1) Jordan, Rachel 12               2) Sweeting, Savannah 11          
     3) Thompson, Chelsea 12            4) Butler, Chante 9               
  4 Del Norte High School (Sd)  'A'                     52.74      52.76  
     1) Harris, Brooklyn 9              2) Hickman, Miracl 10             
     3) Cole, Caitlin 10                4) Sutherland, Carmen 10          
  5 La Costa Canyon (Sd)  'A'                           51.35      53.18  
     1) Klosterman, Vanessa 11          2) Riis, Katie 10                 
     3) Tyler, Jasmine 11               4) Kurz, Mckenna 12               
  6 West Hills High (Sd)  'A'                           52.40      53.23  
     1) Peiado, Claudia 11              2) Kalamaha, Anne 12              
     3) English, Shyanne 10             4) Hayes, Jenesis --              
 
Event 5  Boys 4x100 Meter Relay #2
=========================================================================
 Meet Record: R 42.04  1996        Morse                                       
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mt. Carmel High (Sd)  'A'                           44.60      44.05  
  2 Mission Hills (Sd)  'A'                             44.44      44.34  
     1) Robinson, Kiel 11               2) Bautista, Anthony 10           
     3) Mendez, Ulises 12               4) Milner, Miles 11               
  3 Rancho Buena Vista High (Sd)  'A'                   44.82      44.53  
     1) Ahsue, Braden 12                2) Jackson, Brenan 11             
     3) Calvert, Jordan 11              4) Tunstall, Jordan 11            
  4 Patrick Henry (Sd)  'A'                             44.50      46.33  
     1) Proctor, Kyle 12                2) Whitaker, Nick 11              
     3) Ohmstede, Wesley 11             4) Palomaria, Micheal 12          
  5 Torrey Pines High School (Sd)  'A'                  44.44      46.49  
  6 La Jolla Senior High (Sd)  'A'                      44.12      47.52  
 
Event 6  Girls 4x100 Meter Relay #3
=========================================================================
 Meet Record: R 48.91  2008        Rancho Verde                                
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Torrey Pines High School (Sd)  'A'                  49.45      49.73  
  2 Murrieta Valley High (Ss)  'A'                      49.70      50.21  
     1) Corn, Abbie 12                  2) Martinez, Tatiana 12           
     3) Wernli, Paige 10                4) Nichols, Loryn 12              
  3 Rancho Bernardo High (Sd)  'A'                      50.00      50.76  
     1) Barvinchak, Amanda 12           2) Capano, Lucrezia 12            
     3) Hauke, Ashley 12                4) Garcia, Jessica 12             
  4 La Jolla Senior High (Sd)  'A'                      50.00      51.38  
  5 Granite Hills High (Sd)  'A'                        50.70      51.73  
     1) Collins, Devon 12               2) Gilley, Kori 12                
     3) Barnhill, Caitlin 10            4) Lee, Na'Tavia 12               
  6 Steele Canyon High (Sd)  'A'                        50.02      52.05  
     1) Negrete, Mechelle 12            2) Quarles, Kiana 11              
     3) Carillo, Angelique 11           4) Campa, Alyssa 9                
  7 Mission Hills (Sd)  'A'                             49.00      52.14  
     1) Ringler, Andrea 12              2) Meraz, Gabby 10                
     3) Tedrow, Gina 10                 4) Acolatse, Suzie 9              
 -- Scripps Ranch High School  'A'                      50.60         DQ  
     1) Clark, Shanise 11               2) Brooks, Sidney 11              
     3) Young, Alix 11                  4) Williams, Tayler 11            
 
Event 7  Boys 4x100 Meter Relay #3
=========================================================================
 Meet Record: R 42.04  1996        Morse                                       
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Granite Hills High (Sd)  'A'                        43.94      43.46  
     1) Falk, Wes 12                    2) Norris, Kyle 11                
     3) James, Jacob 11                 4) DeHaven, Blake 11              
  2 Poway High (Sd)  'A'                                43.32      44.09  
     1) Gray, Evan 12                   2) Lucas, Brandon 10              
     3) Babiash, Derek 11               4) Gross, Nehemiah --             
  3 La Costa Canyon (Sd)  'A'                           43.29      44.44  
     1) Todd-Borden, Julian 12          2) Ardis, Antony 11               
     3) Reynolds, Dalton 10             4) Wims, Frank 12                 
  4 Steele Canyon High (Sd)  'A'                        43.44      44.56  
     1) Mcnamara, Maurice --            2) Davis, Jerremy 11              
     3) Allen, Devon 11                 4) James, Chanceller 12           
  5 Serra High School (Sd)  'A'                         44.14      44.57  
     1) Zaczkiewiez, Suavea 12          2) Zaczkiewiez, Stephon 11        
     3) Johnson, Lorenzo 10             4) Padilla, Alex 12               
  6 Monte Vista High (Sd)  'A'                          44.08      46.87  
     1) Keys, Adriane 12                2) Morris, Jaqui 10               
     3) Jackson, Jemeil 10              4) Miller, Daynelle 10            
 -- St. Augustine  'A'                                  43.73         DQ  
     1) Gonsalves, Nick 12              2) Morgan, Dominic 11             
     3) Arinze, Ike 10                  4) Herburger, Ryan 11             
 
Event 8  Boys 3200 Meter Run Invite
=========================================================================
 Meet Record: R 8:59.68  3/12/2011   Christopher Brewer, Rancho Buena          
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Causey, Eric              12 La Costa Can         9:24.80    9:28.19  
  2 Rampoldi, Ryan            12 Rancho Berna         9:34.90    9:34.35  
  3 Fahy, Steven              10 La Costa Can         9:42.20    9:38.21  
  4 Ryan, Garrett             11 Westview Hig         9:56.80    9:39.36  
  5 Lepe, Steven              11 Monte Vista          9:53.20    9:42.08  
  6 Littooy, Bradford         12 Scripps Ranc         9:32.60    9:42.72  
  7 Voytilla, Dimitri         12 Rancho Berna         9:30.90    9:43.84  
  8 Riley, Forrest            11 Ramona High          9:27.20    9:50.03  
  9 Tellames, Andrew          -- Orange Glen         10:03.80    9:50.64  
 10 Gee, Brendan              11 Rancho Berna        10:01.90    9:55.61  
 11 Thomas, Cory              11 Ramona High         10:03.00   10:01.70  
 12 Matt-Navarro, Jorge       11 Patrick Henr         9:49.80   10:02.01  
 13 Barge, Matt               11 Torrey Pines        10:01.10   10:05.43  
 14 Parkes, Michael           12 Poway High (         9:44.20   10:06.73  
 15 Mckay, Donny              12 Ramona High          9:53.50   10:26.59  
 16 Kumar, Arjun              12 Torrey Pines         9:36.30   10:30.93  
 17 Corley, Chris             11 Granite Hill         9:56.80   10:31.67  
 18 Cota, Eric                11 Patrick Henr        10:05.00   10:39.00  
 19 Hershey, Ryan             12 La Costa Can         9:50.00   10:53.56  
 20 Console, Russell          12 La Costa Can         9:58.90   11:06.12  
 
Event 9  Girls 100 Meter Hurdles #1
=========================================================================
 Meet Record: R 14.82  2009        Danielle LIttleton, Vista                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Section  1     Wind: 0.4 
  1 Perez, Venus              11 Rancho Buena           18.04      17.58  
  2 Miller, Jessica           12 Murrieta Val           18.31      17.81  
  3 Valencia, Aimee           12 Steele Canyo           18.36      17.99  
  4 Boek, Sierra              11 Patrick Henr           17.60      18.14  
  5 Kries, Amanda             11 Mira Mesa Se           17.66      18.21  
  6 Tedrow, Gina              10 Mission Hill           18.00      18.72  
  7 Hawkins, DeAnshanique     10 Steele Canyo           18.20      19.96  
  8 Roberts, Raina            10 Patrick Henr           17.80      22.37  
 
Event 10  Girls 100 Meter Hurdles #2
=========================================================================
 Meet Record: R 14.82  2009        Danielle LIttleton, Vista                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Section  1     Wind: 0.6 
  1 Garcia, Jessica           12 Rancho Berna           16.50      16.44  
  2 Flumian, Fiona            12 Canyon Crest           17.36      16.85  
  3 Mcnown, Jelena            11 Murrieta Val           17.40      17.15  
  4 Mikanik, Paniz            12 Canyon Crest           17.03      17.21  
  5 Kurz, Mckenna             12 La Costa Can           16.60      17.64  
  6 Helman, Kelly             12 Ramona High            16.69      17.88  
  7 Ling, Erica               12 Scripps Ranc           17.40      18.45  
  8 Mageo, Jordan             -- Scripps Ranc           17.00      19.01  
 
Event 11  Girls 100 Meter Hurdles Invite
=========================================================================
 Meet Record: R 14.82  2009        Danielle Littleton, Granite Hill            
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Collins, Devon            12 Granite Hill           14.38      15.24  
  2 Martinez, Tatiana         12 Murrieta Val           15.80      15.78  
  3 Guerard, Vanora           12 La Jolla Sen           15.88      16.36  
  4 Ringler, Andrea           12 Mission Hill           15.00      16.46  
  5 Hancock, Kelli            11 La Jolla Sen           15.71      16.47  
  6 Mercer, Dionna            12 Monte Vista            16.36      17.81  
 -- Boomer, Shay              12 Escondido Hi           16.48        DNF  
 -- Larch-Miller, Taylor      12 Torrey Pines           14.33        DNF  
 
Event 12  Boys 110 Meter Hurdles #1
=========================================================================
 Meet Record: R 14.16  3/12/2011   Jacob Hare, Scripps Ranch                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Section  1     Wind: 0.5 
  1 Le, Michael               11 Scripps Ranc           16.60      16.24  
  2 Sherwood, Dalton          12 Murrieta Val           16.60      16.76  
  3 Martin, Gerard            10 Murrieta Val           16.45      16.77  
  4 Paisley, Aaron            11 Murrieta Val           17.01      17.20  
  5 Guzman, Nick              11 Mt. Carmel H           17.02      17.38  
  6 Reeves, Chris             12 Torrey Pines           16.50      19.01  
 
Event 13  Boys 110 Meter Hurdles #2
=========================================================================
 Meet Record: R 14.16  3/12/2011   Jacob Hare, Scripps Ranch                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Section  1     Wind: 0.4 
  1 Peterson, Austin          12 West Hills H           15.94      16.00  
  2 Basinger, Matt            12 Poway High (           16.14      16.27  
  3 Maize, Ryan               12 El Capitan H           16.14      16.34  
  4 Ahsue, Braden             12 Rancho Buena           16.00      16.46  
  5 Bandong, Jason            12 Mission Hill           15.92      16.67  
  6 Trieu, Brandon            11 Mira Mesa Se           16.42      16.87  
  7 Alvarez, Jack             12 Torrey Pines           16.04      17.39  
 -- Schroeder, Connor         12 Escondido Hi           16.23        DNF  
 
Event 14  Boys 110 Meter Hurdles Invite
=========================================================================
 Meet Record: R 14.16  3/12/2011   Jacob Hare, Scripps Ranch                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Section  1     Wind: 0.8 
  1 Hickey, Devin             12 Vista High (           14.13      14.51  
  2 Todd-Borden, Julian       12 La Costa Can           14.36      14.54  
  3 Mccracken, Devon          12 Mt. Carmel H           14.91      15.27  
  4 James, Jacob              11 Granite Hill           15.03      15.37  
  5 Galloway, Ryan            12 Poway High (           15.76      15.66  
  6 Proctor, Kyle             12 Patrick Henr           15.10      15.98  
  7 Gossmeyer, Ben            12 Steele Canyo           15.48      16.07  
 
Event 15  Girls 4x800 Meter Relay Open
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
Section  1  
  1 Scripps Ranch High School  'A'                   10:30.00   10:10.80  
     1) Mortensen, Georgina 12          2) Erlenbach, Emily 11            
     3) Neshat, Holly 10                4)                                
  2 Rancho Buena Vista High (Sd)  'A'                10:30.00   10:19.00  
     1) Vandam, Madisen 12              2) Rohner, Bryn 11                
     3) St Laurent, Rebecca 11          4) Jarvis, Megan 10               
  3 Poway High (Sd)  'A'                             10:15.00   10:22.30  
  4 Escondido High (Sd)  'A'                         10:35.00   10:31.20  
     1) Flora, Lisa 10                  2) Martinez, Sara 10              
     3) Sarmineto, Micaelina 12         4) Huerta, Araceli 10             
  5 Westview High (Sd)  'A'                                     10:32.00  
     1) Zavala, Adriana 11              2) Verfurth, Dyess 10             
     3) Mostert, Itzah 10               4) Sorensen, Megan 9              
  6 Orange Glen High (Sd)  'A'                                  10:33.50  
  7 Torrey Pines High School (Sd)  'A'               10:20.10   10:35.10  
  8 Mt. Carmel High (Sd)  'A'                        10:36.00   10:35.80  
  9 Murrieta Valley High (Ss)  'A'                   10:48.70   10:37.50  
     1) Strohmeyer, Rachel 12           2) Withers, Carrie 11             
     3) Davis, Ashley 9                 4) Vuillemey, Morgane 9           
 10 Steele Canyon High (Sd)  'A'                     10:15.00   10:41.10  
     1) Nocon, Madison 12               2) Dole, Sydney 12                
     3) Sanchez, Abigail 11             4) Gutierrez, Ericka 11           
 11 Canyon Crest Academy (Sd)  'A'                   10:11.50   10:49.20  
     1) Bockman, Brianna 12             2) Kuzminsky, Charlotte 12        
     3) Gackstetter, Rachel 12          4) Charles, Anne 10               
 12 Mira Mesa Senior High (Sd)  'A'                  11:14.00   10:57.00  
 13 El Capitan High (Sd)  'A'                        10:59.00   11:03.60  
     1) Lavalle, Megan 11               2) Moore, Addie 10                
     3) Fishman, Ashley 12              4) Carpenter, Kayden 8            
 14 Serra High School (Sd)  'A'                      11:10.00   11:05.80  
     1) Boubion, Seleena 12             2) Gonzalez, Daisy 11             
     3) Lopez, Chloe --                 4) Von Borstel, Gabriela 10       
 15 Patrick Henry (Sd)  'A'                          10:10.00   11:12.00  
     1) Quick, Delaney 12               2) Coffey, Erica 12               
     3) Teaze, Natalie 10               4) Urie, Madelyn 10               
 
Event 16  Boys 4x800 Meter Relay Open
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Del Norte High School (Sd)  'A'                   8:17.20    8:18.42  
     1) Grant, Garrett 10               2) Hoffman, Spencer 11            
     3) Brungard, Jared 11              4) Inumerable, Eric 10            
  2 Steele Canyon High (Sd)  'A'                      8:20.00    8:27.42  
     1) Howard, Brandon 11              2) Lee, Tyler 11                  
     3) Wagner, Dan 11                  4) Roades, Cody 10                
  3 Patrick Henry (Sd)  'A'                           8:50.00    8:34.08  
     1) Dixon, Jeff 12                  2) O'Regan, Adam 12               
     3) Salas, Nathan 10                4) Cruz, Jesus 10                 
  4 Escondido High (Sd)  'A'                          8:40.00    8:41.93  
     1) Villa, Julio 11                 2) Jimenez, Gary 11               
     3) Nueman, Ryan 12                 4) Hernandez, Enrique 9           
  5 El Capitan High (Sd)  'A'                         8:48.00    8:46.69  
     1) Smith, Andrew 11                2) Gomez, Jorge 10                
     3) Darwell, Reoh 10                4) Cable, Nathan 11               
  6 Serra High School (Sd)  'A'                       8:40.00    8:48.16  
     1) Masayesya, Anthony 10           2) Masayesya, Brian 10            
     3) Lozano, Shayn 10                4) Chavez, Juan 10                
  7 Mira Mesa Senior High (Sd)  'A'                   8:54.00    8:48.28  
     1) Tran, Randy 12                  2) Gamez, Albert 12               
     3) Thoi, Alix 11                   4) Basa, Nhixxel 11               
  8 West Hills High (Sd)  'A'                         8:40.00    8:51.27  
     1) Schoonover, Jon 10              2) Williams, Stephen 10           
     3) Cournoyer, Kevin 10             4) Famolaro, Nick 10              
  9 Mt. Carmel High (Sd)  'A'                         8:16.00    8:54.18  
 10 Torrey Pines High School (Sd)  'A'                8:20.10    8:57.85  
 11 Granite Hills High (Sd)  'A'                      8:59.00    8:59.38  
     1) Chapman, Dallas --              2) Ward, Noah 11                  
     3) Beher, Chaskiel 10              4) Santos, Randy 10               
 12 Rancho Bernardo High (Sd)  'A'                    8:30.00    9:00.03  
 13 Poway High (Sd)  'A'                              8:35.00    9:01.14  
 14 Ramona High (Sd)  'A'                             8:40.00    9:05.70  
     1) Pedlow, Ian 12                  2) Jauregui, Anthony 10           
     3) Glotfelty, Christian 12         4) Hardin, Wesley 11              
 15 Scripps Ranch High School  'A'                    9:15.00    9:06.62  
     1) Nosler, Brian 10                2)                                
 16 Murrieta Valley High (Ss)  'A'                    9:22.20    9:10.27  
     1) Carpenter, Matthew 10           2) Hermesmeyer, Brody 10          
     3) Carlson, Carl 10                4) Sokol, Chad 12                 
 17 Monte Vista High (Sd)  'A'                                   9:17.09  
 18 Orange Glen High (Sd)  'A'                                   9:48.01  
 -- Rancho Buena Vista High (Sd)  'A'                 8:25.00         NT  
     1) Lux, Kieran 11                  2) Versaci, Nick 10               
     3) Aster, Ben 10                   4) Adams, Kyle 10                 
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Invite
=========================================================================
 Meet Record: R 54.83  2001        Monique Henderson, Morse                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hernandez, Alexis         11 Mt. Carmel H           55.66      58.51  
  2 Gilley, Kori              12 Granite Hill         1:01.14      59.29  
  3 Strohmeyer, Rachel        12 Murrieta Val         1:00.64      59.72  
  4 Choy, Caitlyn             12 Ramona High          1:00.14    1:01.31  
  5 Gilson, Cecily            12 Poway High (           58.75    1:01.96  
  6 Gibbs, Hunter             10 Poway High (         1:01.14    1:03.76  
 
Event 18  Boys 400 Meter Dash Invite
=========================================================================
 Meet Record: R 48.09  2002        Deun White, Rancho Bernardo                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Grigoriev, Alex           11 Rancho Berna           49.36      49.08  
  2 Zaczkiewiez, Suavea       12 Serra High S           49.60      49.62  
  3 Harder, Caine             12 Westview Hig           50.35      49.76  
  4 Thomas, Brian             10 Scripps Ranc           50.01      49.79  
  5 Myers, Bobby              12 El Capitan H           50.31      50.26  
  6 Ramirez, Nestor           12 El Capitan H           50.91      50.94  
  7 Robinson, Juvanie         12 Grossmont Hi           49.79      51.05  
  8 Davis, Jerremy            11 Steele Canyo           50.61      51.35  
 
Event 19  Girls 1600 Meter Run Freshman
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kloha, Christa             9 Westview Hig         5:18.00    5:16.27  
  2 Godfrey, Jill              9 Poway High (         5:28.20    5:21.43  
  3 Hernandez, Alexandra       9 Granite Hill         5:48.00    5:29.81  
  4 Seamans, Taylor            9 Torrey Pines         5:40.10    5:30.75  
  5 Fuller, Bryanna            9 Rancho Berna         5:40.20    5:31.13  
  6 Hill, Sierra               9 Rancho Berna         5:36.80    5:32.60  
  7 Kuck, Alyssa               9 Rancho Berna         5:35.70    5:34.26  
  8 Garcia, Elena              9 Mt. Carmel H         5:38.80    5:35.01  
  9 Blankenbaker, Cassidy      9 Ramona High          6:00.00    5:35.03  
 10 St Laurent, Micaela        9 Rancho Buena         5:40.00    5:35.82  
 11 Camacho, Vanessa           9 Orange Glen          5:51.50    5:36.08  
 12 Platt, Marissa             9 Torrey Pines         5:50.30    5:39.19  
 13 Mcguire, Macenzi           9 Torrey Pines         5:47.40    5:46.58  
 14 Vuillemey, Morgane         9 Murrieta Val         5:56.50    6:02.22  
 15 Cahill, Giselle Gig        9 Steele Canyo         5:50.90    6:03.19  
 16 Galvan, Izabella           9 Orange Glen          6:04.70    6:10.87  
 17 Lind, Casey                9 Granite Hill         6:06.20    6:11.98  
 18 Wardell, Anna              9 Steele Canyo         6:17.30    6:25.58  
 
Event 20  Boys 1600 Meter Run Freshman
=========================================================================
 Meet Record: R 4:41.13  3/12/2011   Adrian Mangoba, Vista High (              
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Terris, Steven             9 La Costa Can         4:33.00    4:45.03  
  2 Holbel, Paul               9 Del Norte Hi         5:15.20    4:54.84  
  3 Delong, Garrett            9 Mt. Carmel H         4:57.60    4:55.01  
  4 Brion, Andrew              9 Rancho Buena         5:03.20    4:56.20  
  5 Diamant, Noah              9 Torrey Pines         5:00.10    4:56.28  
  6 Paradise, Vincent          9 Steele Canyo         4:56.70    4:56.69  
  7 Cassidy, Brendan           9 Poway High (         5:03.30    4:59.19  
  8 Gamberale, Matt            9 Rancho Berna         5:09.00    4:59.52  
  9 Couvrette, Tyler           9 Poway High (         5:09.10    5:02.22  
 10 Dejong, Frank             10 Escondido Hi                    5:02.47  
 11 Schmidt, Sean              9 Rancho Berna         5:06.80    5:04.85  
 12 Atchinson, Nick            9 Patrick Henr         5:10.10    5:05.12  
 13 Mccomack, Louis            9 Steele Canyo         5:11.90    5:06.59  
 14 Carr, Rafi                 9 West Hills H         5:14.00    5:09.24  
 15 Meskell, James             9 Ramona High          5:10.00    5:10.07  
 16 Uekert, Collin             9 Ramona High          5:10.00    5:13.80  
 17 Dimalanta, Eugine          9 Mira Mesa Se         5:19.60    5:16.85  
 18 Clough, Sam                9 Ramona High          5:10.00    5:25.30  
 19 Running, Michael           9 Patrick Henr         5:23.00    5:25.96  
 20 Allen, Nico                9 Army & Navy                     5:33.84  
 21 Miyoshi, Jesse             9 Army & Navy                     6:13.59  
 
Event 21  Girls 1600 Meter Run Invite
=========================================================================
 Meet Record: R 4:51.55  3/12/2011   Molly Grabill, Rancho Berna               
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lawson, Kelly             11 La Costa Can         4:48.20    5:00.39  
  2 Charles, Anne             10 Canyon Crest         5:03.80    5:04.05  
  3 Voyles, Danielle          10 Rancho Berna         5:17.00    5:16.48  
 
Event 42  Boys 100 Meter Dash Invite
=========================================================================
 Meet Record: R 10.75  3/12/2011   Jared Pickering, Rancho Bernardo            
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Section  1     Wind: -1.2
  2 Gonsalves, Nick           12 St. Augustin           10.77      11.30  
  3 Falk, Wes                 12 Granite Hill           11.14      11.47  
  4 Harper, Sydney            12 Orange Glen            11.23      11.54  
  5 Allen, Devon              11 Steele Canyo           11.19      11.63  
 
Event 43  Girls Distance Medley Open
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
Section  1  
  1 La Costa Canyon (Sd)  'A'                        12:30.00   12:37.46  
     1) Souza, Shanoah 12               2) Lawson, Kelly 11               
     3) Abrahamson, Ellie 11            4) Abrahamson, Emma 10            
  2 Canyon Crest Academy (Sd)  'A'                   12:55.20   12:50.83  
     1) Duong, Rachel 12                2) Kuzminsky, Charlotte 12        
     3) Adams, Lauren 11                4) Charles, Anne 10               
  3 Westview High (Sd)  'A'                                     12:55.20  
     1) Yang, Julia 12                  2) Weber, Amanda 12               
     3) Harbison, Hailey 10             4) Kloha, Christa 9               
  4 Rancho Buena Vista High (Sd)  'A'                12:45.00   13:07.26  
     1) Vandam, Madisen 12              2) Rohner, Bryn 11                
     3) St Laurent, Rebecca 11          4) Jarvis, Megan 10               
  5 Vista High (Sd)  'A'                             12:54.00   13:18.64  
     1) Littleton, Bianca 12            2) Rodebush, Daniella 11          
     3) Chapman, Riley 10               4) Taylor, Natalie --             
  6 Poway High (Sd)  'A'                             13:35.00   13:26.51  
  7 Escondido High (Sd)  'A'                         13:36.00   13:32.61  
     1) Flora, Lisa 10                  2) Martinez, Sara 10              
     3) Sarmineto, Micaelina 12         4) Webe, Treasure 9               
  8 Del Norte High School (Sd)  'A'                             13:32.63  
     1) Simeroth, Jodi 10               2) Lucido, Bianca 9               
     3) Doyle, Monica 11                4) Mitchell, Ashley 11            
  9 Torrey Pines High School (Sd)  'A'                          13:38.69  
 10 Murrieta Valley High (Ss)  'A'                              13:48.74  
     1) Neverman, Amanda 12             2) Van:son, Shannon 12            
     3) Byers, Loni 10                  4) Vuillemey, Morgane 9           
 11 Steele Canyon High (Sd)  'A'                     13:20.10   13:52.22  
     1) Nocon, Madison 12               2) Dole, Sydney 12                
     3) Sanchez, Abigail 11             4) Gutierrez, Ericka 11           
 
Event 21  Girls 1600 Meter Run Invite
=========================================================================
 Meet Record: R 4:51.55  3/12/2011   Molly Grabill, Rancho Berna               
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  4 Lopez, Emily              11 Monte Vista          5:12.00    5:20.13  
  5 Bronars, Toni              9 Scripps Ranc                    5:20.62  
  6 Harbison, Kaelyn          11 Westview Hig         5:06.90    5:23.01  
  7 Seay, Sabrina             11 Mt. Carmel H         4:59.90    5:23.55  
  8 Fisher, Miranda           11 El Capitan H         5:24.00    5:24.48  
  9 O'Connell, Kelsey         11 Torrey Pines         5:25.70    5:25.75  
 10 Sanchez, Abigail          11 Steele Canyo         5:34.00    5:26.57  
 11 Girolamo, Tina               Rancho Berna                    5:27.62  
 12 Carroll, Megan            11 La Jolla Sen         5:42.30    5:29.52  
 13 Kemper, Marina            10 Torrey Pines         5:20.30    5:31.26  
 14 Nocon, Madison            12 Steele Canyo         5:10.10    5:38.81  
 15 Orozco, Victoria          11 Granite Hill         5:27.90    5:47.11  
 16 Steigerwald, Julie        10 La Costa Can         5:34.40    5:48.05  
 17 Calhoun, Joanna           10 Murrieta Val         5:40.20    5:51.72  
 18 Lepe, Celina              10 Monte Vista          5:35.90    5:52.91  
 19 Dole, Sydney              12 Steele Canyo         5:42.50    5:56.75  
 
Event 22  Boys 1600 Meter Run Invite
=========================================================================
 Meet Record: R 4:11.34  1994        Mark Hauser, St. Augustine                
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fahy, Darren              12 La Costa Can         4:12.10    4:18.36  
  2 Mihalik, Kevin            12 Rancho Berna         4:19.70    4:26.04  
  3 Braude, Tal               10 Torrey Pines         4:29.10    4:26.78  
  4 Schall, Ryan              12 Westview Hig         4:22.80    4:32.07  
  5 Mangoba, Adrian           10 Vista High (         4:32.00    4:33.83  
  6 Wolfenzon, Noah           12 La Jolla Cou         4:33.00    4:40.16  
  7 Barnes, Tanner            12 Mt. Carmel H         4:31.70    4:40.83  
  8 Vinsky, Chase             12 Murrieta Val         4:39.80    4:44.60  
  9 Lepe, Steven              11 Monte Vista          4:34.40    4:47.27  
 10 Gantzer, Graham           12 Ramona High          4:36.00    4:48.90  
 11 Richardson, Alec          12 Ramona High          4:29.80    4:49.41  
 12 Lee, Tyler                11 Steele Canyo         4:32.50    4:51.06  
 13 Huerta, Ricardo           -- Mission Hill         4:40.00    4:54.95  
 14 Wilson, Jack              12 St. Augustin         4:38.90    5:02.71  
 15 Corley, Chris             11 Granite Hill         4:34.30    5:10.13  
 
Event 23  Girls 800 Sprint Medley #1
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Del Norte High School (Sd)  'B'                              1:59.30  
     1) Gross, Jamie 10                 2) Cruz, Toni 9                   
     3) Howard, Peyton 10               4) Huracha, Katia 10              
  2 Orange Glen High (Sd)  'A'                                   2:03.48  
 
Event 24  Boys 800 Sprint Medley #1
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Del Norte High School (Sd)  'B'                   1:46.10    1:44.23  
     1) Griva, Alexader 10              2) Yamane, Christian 10           
     3) Hashemipour, Saman 9            4) Pham, Junior 10                
  2 Orange Glen High (Sd)  'A'                                   1:44.24  
  3 Rancho Bernardo High (Sd)  'A'                    1:54.50    1:45.06  
  4 La Jolla Country Day (Sd)  'A'                               1:46.18  
     1) Aylwin, Keith 10                2) Edwards, William 10            
     3) Smith, Nick 10                  4) Brown, Darien 9                
  5 Del Norte High School (Sd)  'C'                   1:46.50    1:48.71  
     1) Jefferson, Jordan 10            2) Hill, Christian 10             
     3) Law, Tarus 9                    4) Cahill, Nick 9                 
 
Event 25  Girls 800 Sprint Medley #2
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Patrick Henry (Sd)  'A'                           2:10.00    1:56.56  
     1) Sweeting, Savannah 11           2) Redquest, Kelbi 10             
     3) Goode, Korrin 9                 4) Butler, Chante 9               
  2 West Hills High (Sd)  'A'                         2:07.00    1:56.71  
  3 Granite Hills High (Sd)  'A'                      2:04.50    2:02.72  
     1) Corlett-Dose, Haley 10          2) O'Neill, Sierra 10             
     3) Barnhill, Caitlin 10            4) Nosworthy, Lauren 9            
  4 Murrieta Valley High (Ss)  'A'                               2:03.99  
     1) Moore, Aspen 10                 2) Freemer, Kassidy 9             
     3) Linden, Ashlyn Van Der 9        4) Maisey, Brelynn 9              
  5 Rancho Bernardo High (Sd)  'A'                    2:04.00    2:04.03  
  6 Ramona High (Sd)  'A'                             2:05.00    2:06.73  
     1) Guasti, Callie 10               2) Mazzola, Anna 10               
     3) Ford, Courtney 10               4) Fortunato, Lilly 9             
 
Event 26  Boys 800 Sprint Medley #2
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Del Norte High School (Sd)  'A'                   1:44.30    1:41.56  
     1) Hebreo, Jaymes 10               2) Marin, Nathan 9                
     3) Nelson, Tyler 10                4) Quiroz, Mark 10                
  2 Torrey Pines High School (Sd)  'A'                1:44.10    1:42.33  
  3 Scripps Ranch High School  'A'                    1:44.30    1:45.72  
     1) Denson, Louis 10                2) Stewart, David 9               
     3) Jacobs, Christian --            4) Willis, Browder --             
  4 St. Augustine  'A'                                1:45.00    1:48.07  
     1) Arinze, Ike 10                  2) Doan, Paul 10                  
     3) Tellerico, Joe 10               4) Harris, Ryan 10                
  5 Patrick Henry (Sd)  'A'                           1:45.00    1:48.77  
     1) Couron, Carter 10               2) Shrestha, Alex 10              
     3) Range, Tyree 9                  4) Filardi, Chris 10              
  6 Ramona High (Sd)  'A'                             1:46.00    1:48.84  
     1) Cherek, Nathon 10               2) Edwards, Max 9                 
     3) Gansch, Brandon 9               4) Scott, Wyatt 9                 
  7 Christian High School (Sd)  'A'                   1:44.00    1:53.78  
     1) Coffman, Zane 10                2) Collins, Seth 9                
     3) Crouder, Spencer 9              4) Hampton, Curtis 9              
 
Event 27  Girls 800 Sprint Medley #3
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mira Mesa Senior High (Sd)  'A'                   2:02.00    1:55.24  
     1) Birks, Lateefah 10              2) diaz, victoria 10              
     3) Morales, Jonah 9                4) Green, Chauni 9                
  2 Del Norte High School (Sd)  'A'                   2:00.20    1:56.43  
     1) Harris, Brooklyn 9              2) Hickman, Miracl 10             
     3) Sutherland, Carmen 10           4) Cole, Caitlin 10               
  3 Torrey Pines High School (Sd)  'A'                2:00.80    1:58.61  
  4 Mt. Carmel High (Sd)  'A'                         2:00.80    2:02.74  
  5 Serra High School (Sd)  'A'                       1:56.00    2:08.69  
     1) Kumay, Darlin 10                2) Buckner, Sandra 10             
     3) Chamberlain, Karina 10          4) Hernandez, Nicole 9            
  6 Poway High (Sd)  'A'                              1:57.00    2:09.61  
 
Event 28  Boys 800 Sprint Medley #3
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mira Mesa Senior High (Sd)  'A'                   1:41.00    1:41.30  
     1) Ouk, Jeff 9                     2) Green, Chris 10                
     3) Jones, Tyrell 10                4) Lavette, Jay Lavette 10        
  2 Granite Hills High (Sd)  'A'                      1:42.00    1:41.73  
     1) DeHaven, Blake 11               2) Meza, Kalen 10                 
     3) Ramos, Ryan 10                  4) Marin, Nicholas 10             
  3 Mt. Carmel High (Sd)  'A'                         1:42.00    1:46.83  
  4 El Capitan High (Sd)  'A'                         1:43.00    1:47.18  
     1) Manning, Sylent 10              2) Johnson, Dillon 9              
     3) Lima, Francis 8                 4) Sprecco, Quentin 9             
  5 Grossmont High (Sd)  'A'                          1:42.00    1:48.38  
     1) Botley, D'Angelo 9              2) Fredrich, Brody 9              
     3) Shaw, Ajamu 9                   4)                                
  6 Serra High School (Sd)  'A'                       1:42.00    2:02.23  
     1) Probe, John 10                  2) Ziv, Jonathan 9                
     3) Rabanal-Cleveland, Kaelan 10    4) Malone-Woods, Justin 10        
 -- Steele Canyon High (Sd)  'A'                      1:42.00         DQ  
     1) Wiley, Alex 10                  2) Tyler, Derek 9                 
     3) Phelps, Joseph 9                4) Davis, Chance 9                
 
Event 29  Girls 300 Meter Hurdles #1
=========================================================================
 Meet Record: R 45.70  2004        Laiah Blue, Granite Hills                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Roybal, Devin             12 Murrieta Val           51.58      49.90  
  2 Young, Jazmine            10 Serra High S           53.34      50.22  
  3 Perez, Venus              11 Rancho Buena           51.58      51.15  
  4 Fries, Anniliese          10 Rancho Berna           53.76      51.78  
  5 Velarde, Ana                 Del Norte Hi           51.14      52.81  
  5 Goode, Korrin              9 Patrick Henr           53.00      52.81  
  7 Valencia, Aimee           12 Steele Canyo           53.25      55.88  
  8 Keck, Raquel              10 Santa Fe Chr           51.94      57.36  
 
Event 30  Girls 300 Meter Hurdles #2
=========================================================================
 Meet Record: R 45.70  2004        Laiah Blue, Granite Hills                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Martinez, Tatiana         12 Murrieta Val           48.30      47.94  
  2 Flumian, Fiona            12 Canyon Crest           48.30      48.03  
  3 Mikanik, Paniz            12 Canyon Crest           48.59      48.60  
  4 Mangoba, Jamee            11 Vista High (           48.56      50.60  
  5 Mageo, Jordan             -- Scripps Ranc           50.25      51.56  
  6 Parker, Rianne            -- Mt. Carmel H           50.54      53.06  
  7 Ling, Erica               12 Scripps Ranc           50.69      54.47  
 
Event 31  Girls 300 Meter Hurdles Invite
=========================================================================
 Meet Record: R 45.70  2004        Laiah Blue, Granite Hills                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Garcia, Jessica           12 Rancho Berna           46.11      45.94  
  2 Collins, Devon            12 Granite Hill           43.67      46.16  
  3 Van, Monique              11 Steele Canyo           44.74      47.28  
  4 Mercer, Dionna            12 Monte Vista            47.81      47.85  
  5 Burke, Christine          10 Scripps Ranc           47.34      49.39  
  6 Hill, Krista              12 Mira Mesa Se           47.94      52.96  
 
Event 32  Boys 300 Meter Hurdles #1
=========================================================================
 Meet Record: R 37.44  1997        Reggie DePass, Montgomery                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 French, Chris             -- Poway High (           42.94      41.31  
  2 Magno, Jonathan           12 Mira Mesa Se           43.25      42.75  
  3 Popal, Zabiullah          11 Scripps Ranc           43.34      42.79  
  4 Reeves, Chris             12 Torrey Pines           43.04      43.42  
  5 Alvarez, Jack             12 Torrey Pines           42.90      44.57  
  6 Guzman, Nick              11 Mt. Carmel H           44.04      44.60  
  7 Harper, Jerry             10 Santa Fe Chr           42.84      45.30  
 
Event 33  Boys 300 Meter Hurdles #2
=========================================================================
 Meet Record: R 37.44  1997        Reggie Depass, Mongtomery                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Maize, Ryan               12 El Capitan H           41.92      40.80  
  2 Le, Michael               11 Scripps Ranc           41.84      40.97  
  3 Ahsue, Braden             12 Rancho Buena           42.75      41.77  
  4 Connelly, Kyle            12 Torrey Pines           42.57      41.87  
  5 Basinger, Matt            12 Poway High (           42.21      42.34  
  6 Johnson, Lorenzo          10 Serra High S           42.41      43.10  
  7 Martin, Gerard            10 Murrieta Val           42.60      43.37  
 
Event 34  Boys 300 Meter Hurdles Invite
=========================================================================
 Meet Record: R 37.44  1997        Reggie DePass, Montomery                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Todd-Borden, Julian       12 La Costa Can           38.57      39.31  
  2 Peterson, Chase           11 Canyon Crest           40.71      39.57  
  3 Bandong, Jason            12 Mission Hill           39.37      39.71  
  4 James, Jacob              11 Granite Hill           40.01      40.17  
  5 Gossmeyer, Ben            12 Steele Canyo           40.72      40.99  
  6 Peterson, Austin          12 West Hills H           40.65      42.26  
  7 Hickey, Devin             12 Vista High (           38.64      44.64  
 
Event 35  Girls 800 Meter Run Invite
=========================================================================
 Meet Record: R 2:12.45  2002        Whitney Schmucker, La Jolla               
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kuzminsky, Charlotte      12 Canyon Crest         2:09.10    2:17.95  
  2 Voyles, Lauren            10 Rancho Berna         2:20.10    2:19.65  
  3 Fisher, Miranda           11 El Capitan H         2:24.00    2:24.63  
  4 Shade, Alexandra          11 Patrick Henr         2:15.60    2:25.13  
  5 Weber, Amanda             12 Westview Hig         2:20.50    2:25.47  
  6 Tatro, Lexi               10 Torrey Pines         2:25.80    2:27.41  
  7 Prince, Raniqua           12 Orange Glen          2:25.90    2:29.43  
  8 Hernandez, Alexandra       9 Granite Hill         2:28.30    2:30.68  
  9 Bogan, Jena                  Rancho Berna                    2:31.15  
 10 Casella, Tori             11 Torrey Pines         2:22.70    2:32.53  
 11 Quick, Delaney            12 Patrick Henr         2:27.60    2:33.20  
 12 Withers, Carrie           11 Murrieta Val         2:29.60    2:33.23  
 13 Nocon, Madison            12 Steele Canyo         2:21.20    2:34.58  
 
Event 36  Boys 800 Meter Run Invite
=========================================================================
 Meet Record: R 1:54.52  3/12/2011   Shyan Vaziri, Scripps Ranc                
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Monsivaiz, Alexander      12 Army & Navy          1:54.70    1:54.54  
  2 Gamez, Albert             12 Mira Mesa Se         2:02.00    1:59.14  
  3 Gronotte, Alex            11 Westview Hig         1:58.30    1:59.28  
  4 Bradley, Michael          12 Grossmont Hi         2:02.00    1:59.85  
  5 Cremer, Justin            12 Torrey Pines         1:59.40    2:00.90  
  6 Jafek, Ben                11 Torrey Pines         2:00.60    2:01.13  
  7 Ennis, Adrian                Rancho Berna                    2:02.73  
  8 Avila, Max                12 Torrey Pines         2:02.10    2:04.32  
  9 Bello, Yinka              12 Grossmont Hi         2:05.00    2:05.22  
 10 Bieragel, Nick            11 Mission Hill         2:00.40    2:05.38  
 11 Grant, Garrett            10 Del Norte Hi         2:06.60    2:05.52  
 12 O'Regan, Adam             12 Patrick Henr         2:05.70    2:06.12  
 13 Matt-Navarro, Jorge       11 Patrick Henr         2:05.50    2:07.88  
 14 Howard, Brandon           11 Steele Canyo         1:58.20    2:08.95  
 15 Colburn, Connor           12 Torrey Pines         2:02.50    2:09.58  
 16 Charles, Ned              11 Canyon Crest         2:07.20    2:11.13  
 
Event 37  Girls 100 Meter Dash #1
=========================================================================
 Meet Record: R 11.93              Monique Henderson, Morse                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Section  1     Wind: -1.5
  1 Acolatse, Suzie            9 Mission Hill           13.24      12.93  
  2 Choy, Caitlyn             12 Ramona High            13.13      13.28  
  3 Smith, Shy                 9 Escondido Hi           13.24      13.41  
  4 Mikanik, Paniz            12 Canyon Crest           13.27      13.53  
 
Event 38  Boys 100 Meter Dash #1
=========================================================================
 Meet Record: R 10.75  3/12/2011   Jared Pickering, Rancho Bernardo            
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Section  1     Wind: -0.3
  1 Brooks, Giovanni          12 Rancho Berna           11.54      11.38  
  2 Manson, Ian               12 Steele Canyo           11.56      11.66  
  3 Haratyk, Sean             11 Torrey Pines           11.66      11.70  
  4 Rekani, Allen             10 Granite Hill           11.54      11.99  
 
Event 39  Girls 100 Meter Dash #2
=========================================================================
 Meet Record: R 11.93              Monique Henderson, Morse                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Butler, Chante             9 Patrick Henr           13.10      13.28  
  2 Wernli, Paige             10 Murrieta Val           13.05      13.34  
  3 Muhammad, Hadiyah         10 La Jolla Cou           12.97      13.58  
  4 Heiliger, Shelby          11 Escondido Hi           13.08      13.60  
  5 Toole, Kaylee             12 Murrieta Val           12.98      13.69  
  6 Kurz, Mckenna             12 La Costa Can           13.01      13.72  
 
Event 40  Boys 100 Meter Dash #2
=========================================================================
 Meet Record: R 10.75  3/12/2011   Jared Pickering, Rancho Bernardo            
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Section  1     Wind: 0.1 
  1 Watson-lewis, Jarrod      12 Santa Fe Chr           11.44      11.23  
  2 Norris, Kyle              11 Granite Hill           11.24      11.26  
  3 Grice, Steven             12 Mira Mesa Se           11.28      11.27  
  4 Finley, Lenard            12 Westview Hig           11.44      11.67  
  5 Lucas, Brandon            10 Poway High (           11.30      11.89  
  6 Bonner Jr., Bernard       12 Scripps Ranc           11.31      11.96  
  7 Range, Tyree               9 Patrick Henr           11.44      11.99  
  8 Wims, Frank               12 La Costa Can           11.44      12.70  
 
Event 41  Girls 100 Meter Dash Invite
=========================================================================
 Meet Record: R 11.93              Monique Henderson, Morse                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Section  1     Wind: 1.9 
  1 Nichols, Loryn            12 Murrieta Val           11.99      11.95  
  2 Zlatic, Karley            11 La Jolla Sen           12.23      12.48  
  3 Fowler, Shareka           12 Mira Mesa Se           12.64      12.77  
  4 Capano, Lucrezia          12 Rancho Berna           12.54      12.78  
  5 Corn, Abbie               12 Murrieta Val           12.78      12.97  
  6 Adams, Lauren             11 Canyon Crest           12.71      13.73  
 
Event 42  Boys 100 Meter Dash Invite
=========================================================================
 Meet Record: R 10.75  3/12/2011   Jared Pickering, Rancho Bernardo            
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Section  1     Wind: -1.2
  1 Gray, Evan                12 Poway High (           10.74      11.06  
 
Event 43  Girls Distance Medley Open
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
Section  1  
 12 Rancho Buena Vista High (Sd)  'B'                           13:57.15  
 13 Rancho Bernardo High (Sd)  'A'                   13:20.00   14:02.78  
 14 Mt. Carmel High (Sd)  'A'                        13:20.00   14:07.96  
 15 La Jolla Senior High (Sd)  'A'                              14:10.04  
 16 Orange Glen High (Sd)  'A'                                  14:15.15  
 17 Granite Hills High (Sd)  'A'                     13:40.00   14:18.92  
     1) Delgado, Susana 12              2) Corlett-Dose, Haley 10         
     3) McDowell, Shantae 11            4) Beher, Noel 9                  
 18 Mira Mesa Senior High (Sd)  'A'                  14:41.00   14:28.45  
 19 Patrick Henry (Sd)  'A'                          13:00.00   14:29.10  
     1) Neal, Allison 12                2) Coffey, Erica 12               
     3) Nguyen, Victoria 12             4) Teaze, Natalie 10              
 20 Serra High School (Sd)  'A'                      14:34.00   14:32.06  
     1) Boubion, Seleena 12             2) Von Borstel, Gaby 10           
     3) Gonzalez, Daisy 11              4) Lopez, Chloe --                
 21 El Capitan High (Sd)  'A'                        14:19.00   14:32.94  
     1) Lavalle, Megan 11               2) Moore, Addie 10                
     3) Fishman, Ashley 12              4) Frisbee, Rebecca 8             
 22 Scripps Ranch High School  'A'                   13:45.00   14:35.65  
     1) Rudy, Mckenna 11                2) Neshat, Holly 10               
     3) Littooy, Melinda 9              4) Rackers, Maddie 9              
 
Event 44  Boys Distance Medley Open
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 La Costa Canyon (Sd)  'A'                        10:41.00   10:36.31  
     1) Todd-Borden, Julian 12          2) Fahy, Darren 12                
     3) Causey, Eric 12                 4) Fahy, Steven 10                
  2 Mt. Carmel High (Sd)  'A'                        10:35.00   10:41.89  
  3 Torrey Pines High School (Sd)  'A'               11:00.20   10:56.13  
  4 Poway High (Sd)  'A'                             11:00.00   10:56.39  
  5 Westview High (Sd)  'A'                                     10:58.24  
     1) Schall, Ryan 12                 2) Sorensen, Andrew 12            
     3) Ryan, Garrett 11                4) Yeung, Sean 11                 
  6 Rancho Buena Vista High (Sd)  'A'                10:50.00   11:00.09  
     1) Gisel, Scott 12                 2) Lux, Kieran 11                 
     3) Versaci, Nick 10                4) Adams, Kyle 10                 
  7 Rancho Bernardo High (Sd)  'A'                   11:10.00   11:02.22  
  8 Serra High School (Sd)  'A'                      11:13.00   11:16.07  
     1) Gasca, Jorge 12                 2) Masayesya, Anthony 10          
     3) Masayesya, Brian 10             4) Lozano, Shayn 10               
  9 Rancho Buena Vista High (Sd)  'B'                           11:19.54  
 10 Canyon Crest Academy (Sd)  'A'                   11:23.30   11:20.65  
     1) Charles, Ned 11                 2) Peterson, Chase 11             
     3) Bernd, Josh 10                  4) Lubenow, Robby 12              
 11 Mira Mesa Senior High (Sd)  'A'                  11:22.10   11:21.15  
     1) Tran, Randy 12                  2) Jin, Jihui 12                  
     3) Gamez, Albert 12                4) Thoi, Alix 11                  
 12 Steele Canyon High (Sd)  'A'                     11:30.00   11:27.66  
     1) Bosvay, Corey 12                2) Manson, Ian 12                 
     3) Lee, Tyler 11                   4) Gusssin, Gabe 12               
 13 La Jolla Country Day (Sd)  'A'                              11:30.07  
     1) Wolfenzon, Noah 12              2) Mack, Jake 12                  
     3) Castillejos, David 10           4) Henry, Daniel 12               
 14 Del Norte High School (Sd)  'A'                  12:18.80   11:30.29  
     1) Grant, Garrett 10               2) Holbel, Paul 9                 
     3) Inumerable, Eric 10             4) Brungard, Jared 11             
 15 St. Augustine  'A'                               12:14.20   11:31.14  
     1) Skomal, Bernard 12              2) Gonsalves, Nick 12             
     3) Wilson, Jack 12                 4) Saad, Joseph --                
 16 West Hills High (Sd)  'A'                                   11:34.28  
     1) Schoonover, Jon 10              2) Williams, Stephen 10           
     3) Cournoyer, Kevin 10             4) Famolaro, Nick 10              
 17 Vista High (Sd)  'A'                             10:57.00   11:37.19  
     1) Maher, Steve 12                 2) Jacobs, Ryan 12                
     3) Mangoba, Adrian 10              4) Wilson, Cody 11                
 18 El Capitan High (Sd)  'A'                        11:21.00   11:41.19  
     1) Gomez, Jorge 10                 2) Darwell, Reoh 10               
     3) Duperron, Kris 12               4) Cable, Nathan 11               
 19 Granite Hills High (Sd)  'A'                     11:56.00   11:42.15  
     1) Walker, Jonny 12                2) Sawaya, Zac 11                 
     3) Chapman, Dallas --              4) Beher, Chaskiel 10             
 20 Patrick Henry (Sd)  'A'                          11:00.00   11:49.02  
     1) Dixon, Jeff 12                  2) Stall, Ryan 12                 
     3) Gilbertson, Ryan 12             4) Gilbertson, Reid 10            
 21 Orange Glen High (Sd)  'A'                                  11:55.64  
     1) Hernandez, Alejandro --         2) Mccluskey, Andrew 9            
     3) Silva, Isai 9                   4) Santiago, Nicolas 9            
 22 Murrieta Valley High (Ss)  'A'                              12:07.71  
     1) Carpenter, Matthew 10           2) Matlock, Daniel 10             
     3) Carlson, Carl 10                4) Sokol, Chad 12                 
 23 Scripps Ranch High School  'A'                   12:15.00   12:17.41  
     1) Macheria, Anvesh 10             2) Hang, William 9                
     3) Van Wart, Rj 9                  4) Warren, Brady 9                
 24 Christian High School (Sd)  'A'                  12:55.00   12:21.20  
     1) Owens, Rayvon 11                2) Kiel, William 10               
     3) Crouder, Spencer 9              4) Hampton, Curtis 9              
 25 Valley Center  'A'                                          18:18.70  
 -- Escondido High (Sd)  'A'                         11:22.00         DQ  
     1) Villa, Julio 11                 2) Nueman, Ryan 12                
     3) Parks, Stephen 12               4) Hernandez, Enrique 9           
 
Event 45  Girls 4x400 Meter Relay #1
=========================================================================
 Meet Record: R 4:01.24  1996        Morse                                     
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 El Capitan High (Sd)  'A'                         4:22.00    4:18.03  
     1) Fisher, Miranda 11              2) Carpenter, Kayden 8            
     3) Olson, Samatha 9                4) Towne, Taylor 8                
  2 Serra High School (Sd)  'A'                       4:30.00    4:28.43  
     1) Kuway, Darlin 10                2) Buckner, Sandra 10             
     3) Chamberlain, Karina 10          4) Rodgers, Kristen 11            
  3 Ramona High (Sd)  'A'                             4:23.00    4:32.16  
     1) Jordan, Amy 12                  2) Choy, Caitlyn 12               
     3) Conroy, Paige 12                4) Kohler, Kendall 12             
  4 Orange Glen High (Sd)  'A'                                   4:32.38  
     1) Koenig, Samantha 12             2) Garner, Nina 12                
     3) Prince, Raniqua 12              4) Payne, Maggie 9                
  5 Grossmont High (Sd)  'A'                          4:32.00    4:44.28  
     1) Palmer, Emily 12                2) Griffith, Lane 10              
     3) Hernandez, Alondra 11           4) Scott, Sonia 9                 
 
Event 46  Boys 4x400 Meter Relay #1
=========================================================================
 Meet Record: R 3:19.44  1996        Morse                                     
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rancho Bernardo High (Sd)  'A'                               3:29.82  
  2 Murrieta Valley High (Ss)  'A'                    3:38.80    3:36.75  
     1) Sherwood, Dalton 12             2) Martin, Gerard 10              
     3) Villegas, Jose 10               4) Brown, Weston --               
  3 Del Norte High School (Sd)  'A'                   3:36.50    3:39.77  
     1) Pham, Junior 10                 2) Renken, Trevor 11              
     3) Lucido, Jerome 11               4) Hoffman, Spencer 11            
  4 West Hills High (Sd)  'A'                         3:40.00    3:41.49  
     1) Peterson, Austin 12             2) Williams, Stephen 10           
     3) Cournoyer, Kevin 10             4) Gaustn, Alan 12                
  5 Ramona High (Sd)  'A'                             3:45.00    3:44.75  
     1) Cherek, Nathon 10               2) Guasti, Connor --              
     3) Corona, Fransisco 11            4) Dominguez, Javier 11           
  6 Christian High School (Sd)  'A'                   3:46.00    3:47.05  
     1) Owens, Rayvon 11                2) Coffman, Zane 10               
     3) Crouder, Spencer 9              4) Hampton, Curtis 9              
 
Event 47  Girls 4x400 Meter Relay #2
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 La Jolla Senior High (Sd)  'A'                    4:15.00    4:08.94  
  2 Monte Vista High (Sd)  'A'                        4:16.40    4:14.00  
     1) Mercer, Dionna 12               2) Lopez, Emily 11                
     3) Harell, Kayla 10                4) Fleming, Gabbie 10             
  3 Del Norte High School (Sd)  'A'                   4:18.20    4:14.24  
     1) Huracha, Katia 10               2) Howard, Peyton 10              
     3) Cole, Caitlin 10                4) McCurdy, Katy 11               
  4 Mira Mesa Senior High (Sd)  'A'                   4:18.10    4:15.49  
     1) Fowler, Shareka 12              2) Evangelista, Danielle 12       
     3) Hill, Krista 12                 4) Birks, Lateefah 10             
  5 Poway High (Sd)  'A'                              4:20.00    4:16.65  
  6 Westview High (Sd)  'A'                           4:18.00    4:17.66  
     1) Mahan, Jade 10                  2) Stoddart, Shawna 10            
     3) Zou, Addy 9                     4) Frenkel, Jessie 10             
  7 Rancho Buena Vista High (Sd)  'A'                 4:12.90    4:30.06  
     1) Bray, Monet? Cher 12           2) Skinner, Kasey 12              
     3) Vance, Marina 11                4) Perez, Venus 11                
 
Event 48  Boys 4x400 Meter Relay #2
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mt. Carmel High (Sd)  'A'                         3:35.20    3:28.47  
  2 Mira Mesa Senior High (Sd)  'A'                   3:31.00    3:33.03  
     1) Jin, Jihui 12                   2) Magno, Jonathan 12             
     3) Gamez, Albert 12                4) Alexander, Delvin 12           
  3 Serra High School (Sd)  'A'                       3:34.00    3:33.53  
     1) Zaczkiewiez, Suavea 12          2) Zaczkiewiez, Stephon 11        
     3) Edwards, Tessie 11              4) Carter, Rashawn 11             
  4 Canyon Crest Academy (Sd)  'A'                    3:35.60    3:48.46  
     1) Merchant-wells, Nick 11         2) Peterson, Chase 11             
     3) Muller-Cohn, Aidan 10           4) Lubenow, Robby 12              
  5 Patrick Henry (Sd)  'A'                           3:35.00    3:56.22  
     1) Cruz, Jesus 10                  2)                                
 
Event 49  Girls 4x400 Meter Relay #3
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rancho Bernardo High (Sd)  'A'                    4:12.00    4:08.54  
     1) Barvinchak, Amanda 12           2) Hauke, Ashley 12               
     3) Voyles, Lauren 10               4) Enos, Lauren --                
  2 Canyon Crest Academy (Sd)  'A'                    4:04.80    4:16.39  
     1) Duong, Rachel 12                2) Kuzminsky, Charlotte 12        
     3) Adams, Lauren 11                4) Charles, Anne 10               
  3 Mt. Carmel High (Sd)  'A'                         4:12.50    4:18.02  
  4 Patrick Henry (Sd)  'A'                           3:58.00    4:26.17  
     1) Quick, Delaney 12               2) Jordan, Rachel 12              
     3) Shade, Alexandra 11             4) Thompson, Chelsea 12           
 
Event 50  Boys 4x400 Meter Relay #3
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 El Capitan High (Sd)  'A'                         3:24.80    3:26.45  
     1) Maize, Ryan 12                  2) Ramirez, Nestor 12             
     3) Myers, Bobby 12                 4) Smith, Chad 12                 
  2 Westview High (Sd)  'A'                           3:26.00    3:26.48  
     1) Harder, Caine 12                2) Gronotte, Alex 11              
     3) Marshall, Robert 12             4) Andrews, Avery --              
  3 Poway High (Sd)  'A'                              3:22.00    3:27.63  
  4 Steele Canyon High (Sd)  'A'                      3:23.10    3:28.21  
     1) Manson, Ian 12                  2) Davis, Jerremy 11              
     3) Howard, Brandon 11              4) James, Chanceller 12           
  5 Rancho Buena Vista High (Sd)  'A'                 3:25.30    3:44.60  
     1) Ahsue, Braden 12                2) Calvert, Jordan 11             
     3) Tunstall, Jordan 11             4) Alston, Anthony 12             
  6 Scripps Ranch High School  'A'                    3:25.00    3:49.22  
     1) Thomas, Brian 10                2) Iannone, James 10              
     3) Robinson, Devante 10            4) Henger, Thomas 10              
  7 La Jolla Senior High (Sd)  'A'                    3:28.00    3:50.47  
 
Event 51  Girls Long Jump Open
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
Flight  1  
  1 Sernbrandt, Lisa          12 Orange Glen         15-02.00   16-01.00   NWI 
  2 Wicka, Kaylee             11 Escondido Hi        15-05.00   15-05.00   NWI 
  3 Cheadle, Jessica          11 Escondido Hi        15-07.00   15-04.00   NWI 
  4 Ellis, Christina           9 Torrey Pines        15-00.00   15-02.00   NWI 
  5 Carter, Alyson            12 Torrey Pines        15-08.75   15-01.50   NWI 
  6 Guasti, Callie            10 Ramona High         14-08.75   15-00.50   NWI 
  7 Hickman, Miracl           10 Del Norte Hi        15-03.00   14-08.00   NWI 
  7 Shields, Leighann         11 Mt. Carmel H        15-06.00   14-08.00   NWI 
  9 Sok, Monica               12 Mira Mesa Se        14-08.50   14-06.75   NWI 
 10 Oberle, Linda             12 Mira Mesa Se        14-09.50   14-04.50   NWI 
 11 Sanchez, Marylinn         12 Escondido Hi        15-07.00   14-03.50   NWI 
 12 Gao, Amy                  -- Del Norte Hi        14-10.00   13-10.00   NWI 
 13 Puett, Sierra             -- Escondido Hi        15-00.00   13-08.50   NWI 
 14 Elliott, Jennifer         10 Rancho Buena        14-09.00   13-08.00   NWI 
 15 Romaniec, Elayja           9 Patrick Henr        14-10.00   13-07.00   NWI 
 16 Toole, Kaylee             12 Murrieta Val        15-04.00   11-07.50   NWI 
 
Event 52  Boys Long Jump Open
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Gross, Isaiah             12 Poway High (        19-11.00   21-11.50   NWI 
  2 Trunell, Andre            11 Rancho Buena        19-01.00   20-02.50   NWI 
  3 Curtin, Cody              12 Mission Hill        19-05.00   20-02.00   NWI 
  4 Wiley, Alex               10 Steele Canyo        19-08.50   19-10.50   NWI 
  5 Leano, Justin             11 Westview Hig        19-04.00   19-09.00   NWI 
  5 Guasti, Conner            12 Ramona High         19-06.00   19-09.00   NWI 
  7 Willingham, Nolan            Rancho Berna                   19-04.00   NWI 
  8 Anderson, Brady           11 Escondido Hi        19-04.50   19-02.00   NWI 
  9 Rendo, Devin              12 Monte Vista         19-01.00   19-00.00   NWI 
 10 Stovall, DeAndre          11 Steele Canyo        19-09.00   18-03.00   NWI 
 11 Sherwood, Dalton          12 Murrieta Val        19-06.50   18-02.50   NWI 
 12 Eulitt, Bryce             11 Steele Canyo        19-09.00   18-02.00   NWI 
 12 Solomon, Nicholas         11 Rancho Buena        19-09.50   18-02.00   NWI 
 14 Fouquette, Joe            12 Torrey Pines        19-05.00   18-01.00   NWI 
 15 Grigsby, Kerry            11 Patrick Henr        19-02.00   17-02.00   NWI 
 16 Alexander, Deyon          12 Del Norte Hi        19-03.00   16-10.50   NWI 
 
Event 53  Girls Shot Put Open
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dozier, Sabrina            9 Steele Canyo        31-01.00   31-03.00  
  2 La Clair, Lauren          12 Steele Canyo        30-01.00   30-05.00  
  3 Mccardall, Jacquelin      -- Rancho Berna        30-05.50   30-04.25  
  4 Ringo, Breanna            11 Torrey Pines        29-02.00   30-03.50  
  5 Mehus, Brooke             10 Poway High (        29-02.00   29-09.25  
  6 Paolina, Taylor           10 Poway High (        30-00.00   29-09.00  
  7 Gerard, Hayley            -- Mt. Carmel H        30-05.00   29-07.75  
  8 Muliaga, Yvonne           12 Vista High (        30-10.00   28-10.50  
  9 Uta, Kanessa              12 Rancho Buena        28-06.25   27-06.00  
 10 Habhab, Dina              12 Torrey Pines        29-00.00   27-05.50  
 11 Quick, Kylee              -- Orange Glen         28-02.00   27-04.25  
 12 Maheu, Samantha           12 Mira Mesa Se        28-09.00   26-10.00  
 13 White, Allison            -- Steele Canyo        28-03.50   26-08.00  
 -- Ellis, Erica              11 Westview Hig        28-01.00         ND  
 -- Campa, Michelle           10 Murrieta Val        28-11.00         ND  
 -- Banegas, Kara             10 Ramona High         30-07.00         ND  
 -- Williams, Leah            12 Mission Hill        30-00.00         ND  
 -- Prchal, Nancy             10 Ramona High         31-03.00         ND  
 -- Kana, Olivia              11 Murrieta Val        29-03.00         ND  
 -- Bishirat, Gigi            12 Steele Canyo        30-00.00         ND  
 
Event 54  Boys Shot Put Open
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stoffel, Jonathan         -- Rancho Berna        42-04.00   41-09.00  
  2 Jaynes, Kevin             11 West Hills H        39-06.00   41-08.00  
  3 Cisneros, Gilbert         12 Steele Canyo        42-07.00   39-11.00  
  4 Miletic, Luka             12 Rancho Buena        43-01.25   39-08.50  
  5 Mahaffey, Paul            11 Ramona High         40-00.00   39-07.00  
  6 Williams, D'Marcus        12 Serra High S        39-08.00   39-02.00  
  7 Teran, Adrian             -- Mt. Carmel H        41-03.00   38-11.00  
  8 Murray, Nick              12 Del Norte Hi                   38-04.50  
  9 Duya, John                -- Steele Canyo        41-01.00   38-04.00  
 10 Cacha, Tyler              -- Mt. Carmel H        40-04.00   38-01.50  
 11 Brodt, Tommy              12 Torrey Pines        38-05.00   33-04.00  
 
Event 55  Boys High Jump Open
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gordon, James                Rancho Berna                    5-08.00  
  2 Ho, Joseph                -- Rancho Berna         5-07.00    5-08.00  
  3 Avery, Jory               11 Escondido Hi         5-06.00    5-08.00  
  4 Haratyk, Sean             11 Torrey Pines         5-08.00    5-08.00  
  5 Tuff, Lonnie              -- Steele Canyo         5-08.00    5-06.00  
  5 Hyson, Isaiah                Rancho Berna                    5-06.00  
  7 Antonio, Nathaniel        11 Mission Hill         5-07.00    5-06.00  
  8 Bealer-West, Taszabza     11 Grossmont Hi         5-06.00    5-04.00  
  8 Depolo, Sean              11 Torrey Pines         5-08.00    5-04.00  
  8 Perng, Alan               11 Westview Hig         5-06.00    5-04.00  
  8 Plueger, Matthew          10 Mt. Carmel H         5-06.00    5-04.00  
 12 Jansen, Colton             9 Ramona High          5-08.00    5-02.00  
 12 Nelson, Tyler             10 Del Norte Hi         5-06.00    5-02.00  
 12 Amaral, Renan             11 Rancho Buena         5-06.00    5-02.00  
 12 Guasti, Connor            -- Ramona High          5-08.00    5-02.00  
 -- Rivera, Demonte           -- Monte Vista          5-06.00         NH  
 -- Brooks, Brandon            9 Patrick Henr         5-06.00         NH  
 
Event 56  Girls High Jump Open
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chuckwueke, Bianca        10 Scripps Ranc         4-08.00    4-08.00  
  2 Walker, Emily             10 Scripps Ranc         4-08.00    4-08.00  
  3 Brean, Brooke             11 Ramona High          4-05.00    4-06.00  
  4 Stillman, Brieana         10 Rancho Buena         4-06.00    4-06.00  
  5 Weiss, Layah                 Rancho Berna                    4-06.00  
  6 Hager, Amanda                Rancho Berna                    4-06.00  
  7 Carpenter, Kayden          8 El Capitan H         4-06.00    4-04.00  
  8 Wheeler, Summer           10 Granite Hill         4-08.00    4-04.00  
  9 Ruland, Ariana             9 Ramona High          4-05.00    4-00.00  
  9 Kries, Amanda             11 Mira Mesa Se         4-07.00    4-00.00  
 -- Miller, Juliana           10 Granite Hill         4-06.00         NH  
 
Event 57  Boys Pole Vault Open
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gorishek, Nik             12 La Costa Can        12-09.00   13-01.00  
  2 De La Cruz, Jon           12 Scripps Ranc        12-08.00   13-01.00  
  3 Jesme, Stephen            12 Westview Hig        12-06.00   12-07.00  
  4 Elder, James              11 Escondido Hi        12-03.00   12-07.00  
  5 Anderson, Myles           12 Steele Canyo        12-06.00   12-07.00  
  6 Sanford, Chasen           12 Torrey Pines        12-09.00   12-07.00  
  7 Bush, Charlie             10 Poway High (        12-03.00   12-01.00  
  8 Braun, Garrett            12 Torrey Pines        12-03.00   11-07.00  
  9 Hassan, Omron             12 Torrey Pines        12-00.00   11-07.00  
 10 Jacobs, Ryan              12 Vista High (        12-00.00   11-07.00  
 11 Mueller, Andrew           12 Mission Hill        12-00.00   11-01.00  
 12 Parker, Brian             12 Grossmont Hi        12-03.00   10-07.00  
 13 Rose, Brandon             12 Patrick Henr        11-09.00   10-07.00  
 14 Rodriquez, Jake           12 Scripps Ranc        11-09.00   10-01.00  
 
Event 58  Girls Pole Vault Open
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Madigan, Morgan           10 Scripps Ranc         8-11.00   10-01.00  
  2 Geckelor, Kelsey          11 Del Norte Hi         8-05.00    8-07.00  
  3 Sevilleja, Amanda         -- Rancho Berna         8-05.00    8-07.00  
  4 Edmonson, Haley           -- Rancho Berna         8-06.00    8-01.00  
  4 Wells, Kaylee             12 Vista High (         8-06.00    8-01.00  
  6 Sempsrott, Heather        12 Granite Hill         8-05.00    8-01.00  
  7 Lynch, Katy                9 Steele Canyo         8-00.00    8-01.00  
  8 Huynh, Deanna             -- Mt. Carmel H         8-00.00    7-07.00  
  9 Miller, Juliana           10 Granite Hill         7-06.00    7-01.00  
 10 Skaar, Jenny              -- Mt. Carmel H         8-06.00    7-01.00  
 11 Grace, Hannah             12 El Capitan H         7-06.00    7-01.00  
 -- Allen, Tammy              10 Del Norte Hi         7-11.00         NH  
 
Event 59  Boys Long Jump Invite
==============================================================================
 Meet Record: R 23-03.50  2007        Gary Lee, Hoover                         
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Finley, Lenard            12 Westview Hig        22-05.00   22-08.25   NWI 
  2 Babiash, Derek            11 Poway High (        21-09.00   22-00.50   NWI 
  3 Sayles, Daviante          11 Rancho Buena        22-03.00   21-03.75   NWI 
  4 Novak, Kale               12 Murrieta Val        20-02.50   21-03.00   NWI 
  5 Bryant, Cameron           12 Mira Mesa Se        21-05.00   21-01.25   NWI 
 
Event 72  Boys Triple Jump Invite
==============================================================================
 Meet Record: R 47-04.50  1997        Draper Rivers, Morse                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
 10 Nishikida, Dean           12 Torrey Pines        39-05.00   38-02.00   NWI 
 11 Amaral, Renan             11 Rancho Buena        39-01.00   37-03.50   NWI 
 
Event 73  Girls Discus Throw Invite
=========================================================================
 Meet Record: R 142-06  2007        Jessica Bonner, Chapparal                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sierra, Vanessa           11 El Capitan H          114-07  112-08.50  
  2 Alesi, Rachel             12 Christian Hi          118-07  109-08.50  
  3 Haury, Zaybree            11 Scripps Ranc          113-03     102-00  
  4 Romo, Natalie             12 Escondido Hi          104-07     100-06  
  5 Anderson, Brooke          11 Rancho Buena          102-08      99-04  
  6 Ducat, Mercades           12 Rancho Buena           97-03      97-06  
  7 Neri, Carole              12 Steele Canyo           99-10      93-07  
  8 Angelini, Analyse         11 El Capitan H          113-05   90-08.50  
  9 Campa, Michelle           10 Murrieta Val           99-08      89-05  
 10 Lauer, Amanda             10 Mt. Carmel H           95-00      88-00  
 10 Verhostadt, Camille       10 Rancho Berna          102-10      88-00  
 12 Ducat, Porche             12 Rancho Buena           97-03   87-01.50  
 13 Uta, Kanessa              12 Rancho Buena          103-02      85-09  
 14 Robinson, Cassidy         12 Steele Canyo          108-00      85-00  
 15 Muliaga, Yvonne           12 Vista High (           95-06      84-11  
 16 Osby, Kiele               10 Escondido Hi          115-05      81-00  
 17 Williams, Dalynn          12 Mira Mesa Se           97-04      75-03  
 
Event 74  Boys Discus Throw Invite
=========================================================================
 Meet Record: R 185-03  2006        Bo Taylor, Newport Harbor                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Feliciano, Francisco      12 St. Augustin          146-06     153-10  
  2 Jaynes, Kevin             11 West Hills H          125-00     142-06  
  3 Hoffer, Billy             -- Steele Canyo          126-02     138-10  
  4 Hamilton, Billy           12 El Capitan H          135-11     136-10  
  5 Cisneros, Gilbert         12 Steele Canyo          144-10     130-04  
  6 Maffi, Josh               11 Escondido Hi          127-04     129-04  
  7 Torres, Manny             12 La Jolla Sen          137-07     127-08  
  8 Brandelius, Dylan         11 Granite Hill          127-00     125-06  
  9 Martin, Carl              12 El Capitan H          127-03     122-09  
 10 Miletic, Luka             12 Rancho Buena          137-04  122-06.50  
 11 Gardner, Trevor           12 Granite Hill          131-00  121-06.50  
 12 Pace, Austin              11 Poway High (          126-08     113-00  
 13 Smith, Jalen              12 Mt. Carmel H        36-03.50  103-06.25  
 -- Barker, Cody              11 Rancho Berna          125-11         ND  
 -- Song, Brendan             11 West Hills H          163-00         ND  
 -- Maneval, Andrew           11 Torrey Pines          128-01         ND  
 
Event 59  Boys Long Jump Invite
==============================================================================
 Meet Record: R 23-03.50  2007        Gary Lee, Hoover                         
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  6 Pater, Scott              11 Mt. Carmel H        20-04.25   20-11.00   NWI 
  7 Manson, Ian               12 Steele Canyo        20-01.75   20-05.00   NWI 
  8 Norris, Kyle              11 Granite Hill        20-07.25   20-01.00   NWI 
  9 Hang, Andy                11 Mt. Carmel H        22-00.50   20-00.00   NWI 
 10 Hillman, Ryan             12 Patrick Henr        20-06.00   19-10.50   NWI 
 11 Clayton, Jacob            11 Escondido Hi        20-01.00   19-03.50   NWI 
 12 Kremp, Eric               -- Westview Hig        20-00.00   18-11.25   NWI 
 13 Duarte, Manny             -- Granite Hill        20-00.00   17-10.00   NWI 
 14 Whitaker, Nick            11 Patrick Henr        20-00.00   13-04.50   NWI 
 
Event 60  Girls Long Jump Invite
==============================================================================
 Meet Record: R 19-05  2008        Alycia Herring, Rancho Verde                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Guerard, Vanora           12 La Jolla Sen        17-10.50   17-07.50   NWI 
  2 Mcnown, Jelena            11 Murrieta Val        15-10.50   17-03.00   NWI 
  3 Ellison, Lauren           12 Rancho Berna        17-03.00   17-00.00   NWI 
  4 Fekete, Michelle          12 Mission Hill        16-04.00   16-08.50   NWI 
  5 Carmichael, Christina     12 Rancho Berna        16-05.50   16-06.50   NWI 
  6 Dunn, Deanna              11 Rancho Berna        16-00.00   15-11.50   NWI 
  7 Rackley, Raquel           10 La Costa Can        16-00.00   15-07.25   NWI 
  8 Pinter, Kasey             10 La Costa Can        15-11.00   15-02.50   NWI 
  9 Gellada, Pamela           12 Mira Mesa Se        16-09.50   15-02.25   NWI 
 10 Biery, Kaylyn             10 El Capitan H        15-11.00   15-01.75   NWI 
 11 Steenstra, Kara           12 Calvin Chris        16-04.75   15-01.25   NWI 
 12 Bray, Monet? Cher        12 Rancho Buena        15-10.25   12-11.50   NWI 
 
Event 61  Boys Shot Put Invite
=========================================================================
 Meet Record: R 60-01  1998        Vili Makihele, San Marcos                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Yakoo, Mario              12 Steele Canyo        54-04.00   52-03.00  
  2 Torres, Manny             12 La Jolla Sen        47-08.00   48-10.50  
  3 Hamilton, Billy           12 El Capitan H        47-00.75   47-08.50  
  4 Martin, Carl              12 El Capitan H        47-08.25   45-09.00  
  5 Smith, Jalen              12 Mt. Carmel H        45-05.00   45-09.00  
  6 Vanderbilt, Jack          11 Christian Hi        44-10.00   44-04.50  
  7 Barker, Cody              11 Rancho Berna        50-09.50   44-04.50  
  8 Terrance, Deshawn         12 Serra High S        45-07.00   44-04.00  
  9 Alsadek, Jacob            11 Torrey Pines        47-05.00   44-03.00  
 10 Payne, Michael            11 Murrieta Val        47-09.00   44-01.00  
 11 Ng, Shawn                 -- Rancho Berna        43-07.00   43-07.50  
 12 Brandelius, Dylan         11 Granite Hill        43-05.00   41-07.00  
 13 Johnson, Noah             12 Murrieta Val        45-00.00   41-06.50  
 14 Little, Kevin                Murrieta Val                   40-11.00  
 
Event 62  Girls Shot Put Invite
=========================================================================
 Meet Record: R 42-06.50  3/12/2011   Nneka Anvanwu, Westview Hig              
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alesi, Rachel             12 Christian Hi        38-07.50   39-02.50  
  2 Cheadle, Jessica          11 Escondido Hi        37-00.00   37-10.50  
  3 Williams, Dalynn          12 Mira Mesa Se        36-02.00   37-08.50  
  4 Sierra, Vanessa           11 El Capitan H        39-06.00   37-07.00  
  5 Osby, Kiele               10 Escondido Hi        36-00.00   34-10.00  
  6 Walker, Brandi            11 Rancho Berna        34-04.00   34-06.00  
  7 Angelini, Analyse         11 El Capitan H        35-08.00   33-02.25  
  8 Romo, Natalie             12 Escondido Hi        34-02.00   32-11.00  
  9 Lore, Crystal             10 Torrey Pines        32-11.00   32-01.00  
 10 Bojorges, Jessica         12 Mt. Carmel H        32-00.00   30-10.50  
 11 Lauer, Amanda             10 Mt. Carmel H        34-06.00   28-01.50  
 
Event 63  Girls Triple Jump Open
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Tedrow, Gina              10 Mission Hill        31-02.00   31-11.00   NWI 
  2 Johnson, Kayla            12 Vista High (        32-05.00   31-02.50   NWI 
  3 Puett, Sierra             -- Escondido Hi        32-01.50   30-11.50   NWI 
  4 Gellada, Pamela           12 Mira Mesa Se        32-08.50   30-09.50   NWI 
  5 Mcclintick, Alyssa        -- Mt. Carmel H        32-03.75   30-07.25   NWI 
  6 Gao, Amy                  -- Del Norte Hi        31-09.00   30-05.00   NWI 
  7 Sok, Monica               12 Mira Mesa Se        30-07.50   30-05.00   NWI 
  8 Dao, Caitlin              11 Torrey Pines        31-01.00   29-11.00   NWI 
  9 Dehamer, Kalee            10 Patrick Henr        31-00.00   28-01.75   NWI 
 10 Puryear, Amanda           11 Mission Hill        31-05.00   27-08.00   NWI 
 
Event 64  Boys Triple Jump Open
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Wiley, Alex               10 Steele Canyo        36-00.00   40-10.25   NWI 
  2 Gammiere, Ty              12 Scripps Ranc        38-00.00   38-05.25   NWI 
  3 Koelmel, Corey            12 Torrey Pines        38-05.00   38-04.00   NWI 
  4 Hamilton, Kenneth         12 Steele Canyo        38-08.00   37-10.50   NWI 
  5 Brooks, Brandon            9 Patrick Henr        38-00.00   37-10.00   NWI 
  6 Grigsby, Kerry            11 Patrick Henr        39-00.00   37-01.00   NWI 
  7 Lubenow, Robby            12 Canyon Crest        37-11.00   36-07.25   NWI 
  8 Urbanic, Jordan           11 Steele Canyo        37-00.50   35-06.00   NWI 
  9 Kandu, Jason              10 Scripps Ranc        36-00.00   35-02.00   NWI 
 
Event 65  Girls Discus Throw Open
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dozier, Sabrina            9 Steele Canyo           93-09      91-07  
  2 Cheadle, Jessica          11 Escondido Hi           94-01      88-11  
  3 Mehus, Brooke             10 Poway High (        80-02.50      83-00  
  4 Lore, Crystal             10 Torrey Pines           79-02   82-05.50  
  5 Quick, Kylee              -- Orange Glen            77-01   81-02.50  
  6 Devitt, Allison           10 La Jolla Sen           82-05      79-03  
  7 Ringo, Breanna            11 Torrey Pines           86-07   77-05.50  
  8 Clair, Lauren La          12 Steele Canyo           88-07      71-09  
  9 Hagan, Claire             10 Ramona High            85-00   71-08.50  
 10 Porotesano, Grace         12 Mira Mesa Se           79-10   70-00.50  
 11 Tutunjian, Stephanie      11 Del Norte Hi           79-09      69-00  
 12 Paolina, Taylor           10 Poway High (           82-05   67-10.50  
 13 Becky, Day                 9 Mt. Carmel H           78-03      67-02  
 13 Buyuktimikin, Arda        12 Torrey Pines           82-01      67-02  
 15 Morgan, Nia               12 Mt. Carmel H        88-07.50   66-06.50  
 
Event 66  Boys Discus Throw Open
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kevin, Little             12 Murrieta Val          122-10  138-10.50  
  2 Cacha, Tyler              -- Mt. Carmel H          121-02     130-05  
  3 Delvie, Neil              12 Poway High (          123-02     129-01  
  4 Terrance, Deshawn         12 Serra High S          114-11     126-08  
  5 Acapora, Brandon          12 Escondido Hi          112-02     122-00  
  6 Ng, Shawn                 -- Rancho Berna          111-10  117-08.50  
  7 Johnson, Noah             12 Murrieta Val          122-10  117-05.50  
  8 Murray, Nick              12 Del Norte Hi                     117-02  
  9 Teran, Adrian             -- Mt. Carmel H          116-09  113-03.50  
 10 Brodt, Tommy              12 Torrey Pines          111-02  110-04.50  
 11 Miro, Tony                10 Santa Fe Chr          112-08  107-05.50  
 12 Kuelbs, Daniel            11 Del Norte Hi          106-00     102-09  
 13 Osuna, Juan               12 Rancho Buena          114-02      98-00  
 14 Duya, John                -- Steele Canyo          114-03      91-10  
 15 Lee, Wes                  12 Torrey Pines          114-07      89-00  
 
Event 67  Girls High Jump Invite
=========================================================================
 Meet Record: R  5-06  1997        Lisa Underhill, Rancho Buena Vista          
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wildenthaler, Julia       12 Torrey Pines         5-04.00    5-04.00  
  2 Slack, Mariah             11 Vista High (         5-04.00    5-02.00  
  3 Steenstra, Kara           12 Calvin Chris         5-00.00    5-00.00  
  4 Tate, Tiffany             12 Poway High (         5-04.00    5-00.00  
  5 Gorman, Jennifer          11 Rancho Berna         5-01.00    5-00.00  
  5 Mcnown, Jelena            11 Murrieta Val         4-10.00    5-00.00  
  7 Culliton, Brenna          11 Poway High (         4-10.00    5-00.00  
  8 Chapman, Bailey           11 Escondido Hi         5-03.00    5-00.00  
  9 Mannah, Regina               Rancho Berna                    5-00.00  
 10 Moss, Haley               12 Steele Canyo         4-10.00    5-00.00  
 11 Scott, Victoria           11 Granite Hill         4-10.00    4-10.00  
 11 Ringler, Andrea           12 Mission Hill         5-00.00    4-10.00  
 13 Moser, Nicole             12 Scripps Ranc         4-10.00    4-08.00  
 14 Huska, Jade               11 Mission Hill         5-00.00    4-08.00  
 15 White, Taylor              9 Torrey Pines         4-10.00    4-06.00  
 -- Crowl, Paige              11 Mt. Carmel H         4-09.00         NH  
 -- Rainey, Annette           10 Granite Hill         4-10.00         NH  
 -- Howe, Elaina              10 Torrey Pines         4-10.00         NH  
 
Event 68  Boys High Jump Invite
=========================================================================
 Meet Record: R  6-08  3/12/2011   Deante Kemper, Serra High S                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Crampton, Cody               Canyon High Scho     7-02.00    6-08.00R 
  2 Moore, Brendan            12 Murrieta Val         6-00.00    6-02.00  
  2 Rendo, Devin              12 Monte Vista          6-01.00    6-02.00  
  4 Maize, Ryan               12 El Capitan H         6-01.00    6-00.00  
  5 Pavlovics, Jake           11 Rancho Berna         6-03.00    6-00.00  
  6 McMahon, Dillon           12 Poway High (         6-02.00    6-00.00  
  6 Hillman, Ryan             12 Patrick Henr         6-00.00    6-00.00  
  8 Eulitt, Bryce             11 Steele Canyo         6-00.00    5-10.00  
  9 Williams, Cody            11 Westview Hig         6-00.00    5-08.00  
 10 Podraza, Danny            11 Scripps Ranc         6-02.00    5-08.00  
 10 Yamane, Ryan              -- Rancho Berna         5-10.00    5-08.00  
 12 White, Daythun            11 Scripps Ranc         6-00.00    5-06.00  
 12 Frapwell, Kolton          11 Canyon Crest         6-00.00    5-06.00  
 14 La Chance, Chris          12 La Jolla Sen         5-10.00    5-06.00  
 
Event 69  Girls Pole Vault Invite
=========================================================================
 Meet Record: R 12-07  2008        Emily Mattoon, Rancho Bernardo              
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McCallum, Kaitlin         12 La Jolla Cou        12-00.00   11-07.00  
  2 Lian, Mimi                11 Rancho Berna        12-03.00   11-07.00  
  3 Mendoza, Emily            12 Poway High (        11-03.00   11-01.00  
  4 Kothari, Tenaya           11 Torrey Pines        10-03.00    9-07.00  
  4 Farr, Hayley              10 Patrick Henr        10-00.00    9-07.00  
  4 Palmer, Emily             12 Grossmont Hi        11-00.00    9-07.00  
  7 Bartsch, Lauren              Coronado High Sc     9-08.00    9-07.00  
  8 Abalos, Jessica           10 Murrieta Val         9-00.00    9-01.00  
  9 Barnes, Kelsey            10 Scripps Ranc         9-00.00    9-01.00  
 10 Terry, Catherine          12 Monte Vista          9-05.00    9-01.00  
 11 Paik, Kristine            11 Torrey Pines         9-03.00    8-01.00  
 
Event 70  Boys Pole Vault Invite
=========================================================================
 Meet Record: R 16-00  2005        Scott Finely, Granite HIlls                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chapman, Peter            12 Murrieta Val        15-09.00   15-07.00  
  2 Zacchilli, Ryan           12 Rancho Berna        14-09.00   15-01.00  
  3 Rouse, Connor             12 Vista High (        14-11.00   14-01.00  
  4 Schmelter, William        12 Del Norte Hi        14-00.00   13-07.00  
  5 Greytak, Tanner           12 Vista High (        13-00.00   13-07.00  
  6 Miller, Corben            11 Patrick Henr        13-00.00   13-07.00  
  7 Pelletier, Pierre         12 Rancho Berna        14-06.00   13-07.00  
  8 Delgado, Oliver              Rancho Berna                   13-07.00  
  9 Poole, Sean               11 Poway High (        13-00.00   13-01.00  
 10 Evangelista, Richard      -- Rancho Berna        13-03.00   12-07.00  
 10 Drammissi, Nick           11 El Capitan H        13-02.00   12-07.00  
 10 Norris, Kyle              11 Granite Hill        13-06.00   12-07.00  
 10 Pater, Kyle               -- Mt. Carmel H        13-06.00   12-07.00  
 14 Mccoy, Peter              12 Steele Canyo        14-00.00   12-07.00  
 15 Esten, John               12 Patrick Henr        13-00.00   12-01.00  
 16 Holstrom, Patrick            Rancho Berna                   12-01.00  
 -- Ludwig, Josh              12 Rancho Berna        13-08.00         NH  
 
Event 71  Girls Triple Jump Invite
==============================================================================
 Meet Record: R 37-06.50  2010        Vanora Guerard, La Jolla                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Guerard, Vanora           12 La Jolla Sen        38-01.00   36-10.75   NWI 
  2 Wildenthaler, Julia       12 Torrey Pines        34-05.00   36-05.50   NWI 
  3 Wang, Yisha               12 Mt. Carmel H        34-00.50   35-09.75   NWI 
  4 Van, Monique              11 Steele Canyo        37-06.50   35-04.00   NWI 
  5 Ellison, Lauren           12 Rancho Berna        36-09.50   35-00.50   NWI 
  6 Muhammad, Hadiyah         10 La Jolla Cou        34-09.50   34-09.50   NWI 
  7 Carmichael, Christina     12 Rancho Berna        33-11.00   33-02.50   NWI 
  8 Steenstra, Kara           12 Calvin Chris        34-11.50   32-10.00   NWI 
  9 Fekete, Michelle          12 Mission Hill        34-10.00   32-07.75   NWI 
 10 Wright, Kim                9 Patrick Henr        33-03.00   31-03.00   NWI 
 
Event 72  Boys Triple Jump Invite
==============================================================================
 Meet Record: R 47-04.50  1997        Draper Rivers, Morse                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 James, Khaleal            11 Serra High S        39-06.00   41-08.50   NWI 
  2 Bryant, Cameron           12 Mira Mesa Se        40-10.50   41-03.00   NWI 
  3 Alexander, Delvin         12 Mira Mesa Se        42-03.00   40-06.00   NWI 
  4 Mai, Michael              12 Mira Mesa Se        39-04.25   40-03.00   NWI 
  5 Guasti, Connor            -- Ramona High         40-04.00   39-10.00   NWI 
  6 Fouquette, Joe            12 Torrey Pines        40-11.00   39-04.50   NWI 
  7 Stewart, Hunter           10 Rancho Buena        39-04.50   39-01.00   NWI 
  8 Adams, Kyle               10 Rancho Buena        39-03.00   38-06.50   NWI 
  9 Duarte, Manny             -- Granite Hill        40-03.75   38-04.00   NWI